Mám poistku. Som poistená?!

Autor: Mariana Gallová | 16.5.2015 o 2:00 | (upravené 19.5.2015 o 13:59) Karma článku: 3,19 | Prečítané:  911x

Akú hodnotu má váš život? A akú ju má z pohľadu vášho dieťaťa? Neviete? Práve preto si teraz predstavte, že máte stroj na výrobu peňazí. Koľko potrebujete, toľko vám dá.

Dali by ste si ho poistiť? Vy ste takýmto strojom pre vaše deti. Myslíte, že by si vás dali poistiť, keby mohli? 

Ľudia začínajú rozmýšľať o životom poistení len v okamihu, keď volajú do poisťovne, že sa niečo stalo. Lenže vtedy je bohužiaľ neskoro, pretože životné poistenie je jediná vec, ktorú si nekúpime v momente, keď ju potrebujeme.

Na prvý pohľad vyzerá byť otázka v titulku úplne zbytočná, pretože je logické a malo by byť aj celkom normálne, že keď mám poistku som aj poistená. Ale ako to už v bežnom živote býva? Môžeme si byť niečím na sto percent istí? Alebo je lepšie si nechávať otvorené zadné dvierka? V tomto prípade určite, pretože mať poistku, skutočne neznamená byť aj poisteným, znamená to len, že by sme poisteným mali byť.

Keď vás doteraz neodradil ani zavše hovoriaci titulok, či pár viet ako vytrhnutých z úst poisťovacieho agenta, zrejme aj vás zaujíma, za čo vlastne pravidelne z toho mála, čo vám štát nechá a inflácia „nezožerie“, platíte. Nemusíte sa báť, nejdem tu písať o skvelom havarijnom poistení, ani vás len nejdem presviedčať o tom, že ho potrebujete a dokonca nepatrím ani k podomovým predajcom kadečoho, ktorí vám dobrovoľne nasilu predajú niečo, o čom si ani vy nemyslíte a verte mi, že ani oni nemyslia, že v skutočnosti potrebujete.

Už malé deti vedia, že keď ich bolí bruško, mama ich zoberie k doktorovi. Že keď ich bolia zuby, otec ich vezme k zubárovi. Ale čo keď mamu a otca „bolia“ peniaze?

Vo svete plnom biznisu, kde kvôli peniazom sú ľudia schopní i tých najčudnejších a v niektorých prípadoch aj najdesivejších vecí, povedzme si úprimne, podnikať sa dá v kadečom. A preto je dôležité v tomto svete plnom zla, nájsť z tohto zla to najmenšie zlo. Existuje mnoho spoločností, medzi ktoré neodmysliteľne patria banky, či poisťovne, ktoré vám zo svojho uhla pohľadu chcú tiež pomôcť. Ale bohužiaľ, ten ich uhol sa niekedy až diametrálne líši od nášho. Pre nich ste len jeden z milióna klientov, ktorý si prišiel po radu. A potom prečo by ste mali byť práve tu na tom správnom mieste?! Veď oni sú tiež len podnikateľmi, ktorých hlavnou úlohou je čo iné, ak nie vykazovať zisk.       

No ja vám aj napriek tomu vyššie napísanému nemôžem tvrdiť, že všetci tí ľudia chcú na vás zbohatnúť. Veď si len predstavte štatistku o tom, kto každý chce na vás zbohatnúť, rovno aj s menami v abecednom zozname a prípadne s telefónnym kontaktom...

Zo širokej ponuky nášho finančného trhu je každý „skvelý“, či „bezkonkurenčný“ poisťovací agent, obmedzený len na jednu jedinú spoločnosť, vďaka ktorej sa každé ráno zobúdza v peknom dome s ešte krajšou ženou po boku a odchádza na dvestodvadsiatich koňoch do práce. Vďaka tejto spoločnosti vy dostanete to najlepšie z najlepšieho. Úplne to najlepšie, ale len z toho, čo ponúka... No opýtajme sa prečo! Prečo len z toho, čo ponúka? Prečo nám neponúknu to najlepšie, úplne to najlepšie, ale z celého trhu možností? Pretože nemôžu „zazmluvniť“ všetky spoločnosti? Či nechcú? Nevedia? Či je to pre nich nevýhodné?

Možno niekde existuje spoločnosť, ktorá stojí na našej strane a nie na strane podnikateľského subjektu. Spoločnosť, nepredávajúca produkty len jednej poisťovne, ale produkty všetkých. Spoločnosť, kde pracujú ľudia stávajúci sa vašimi finančnými lekármi a vy bez absolvovania maratónového behu po všetkých bankách a poisťovniach, vďaka nim dostanete presne to, čo potrebujete. Práve oni vám povedia, čo tie takmer voľným okom nečitateľné písmenká na konci desaťstranovej zmluvy znamenajú (aj keď zo zákona už nepotrebujete lupu na ich prečítanie, pretože vrámci šetrenia našich očí a lesov sú už tlačené vo veľkosti číslo dvanásť). No a najmä sa od nich dozviete, že vaše zmluvy majú síce pekný obal, ale neplnia ten hlavný zmysel...

A to všetko úplne zadarmo. Bez ohľadu na to, že v západných krajinách sú podobné služby spoplatnené, bez ohľadu na to, že ľudia vám venujú svoj čas a bez ohľadu na to, že predtým tu nikto taký nebol.

Ľudia dnes vyhadzujú peniaze za rôzne zbytočnosti, pričom sa snažia šetriť eurocenty.  Ale veď od doby, v ktorej „trpíme“ konzumom sa ani nič iné čakať nedá. Takmer každá domácnosť má auto a k tomu autu poistku, pretože je povinná. Poisťujeme si teda naše autá, naše byty, domáce zvieratá, dokonca aj náhrobné kamene, ale investovať do seba a chrániť si svoj život sa nám často zdá priveľa.                    

Bohužiaľ, dnes sa skoro nevie, že životné poistenie si nekupujeme preto, lebo niekto môže zomrieť, ale preto, že niekto môže žiť. Práve preto netreba zabúdať na to, že pri strate našich najbližších je emočná strata obrovská, no hneď za ňou prichádza strata finančná. Peniaze nikdy nedokážu nahradiť ľudí, o ktorých sme prišli. Človek rovnako nikdy nedokáže vyriešiť všetky problémy, ktoré ho počas života stretnú. No niektorým z nich sa môže v budúcnosti vyhnúť. Málokto vie, že lepšie ako budúcnosť predpovedať, je už ju len vytvoriť...

Vedzte, že životné poistenie je ako padák. Keď ho nemáte vo chvíli, kedy ho potrebujete, tak už ho nikdy viac potrebovať nebudete. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Jazdenie na nákladných vlakoch nie je romantika

Amin Palma skáče na vlaky v Mexiku aj v Čadci.


Už ste čítali?