Po prvé...

Autor: Mariana Gallová | 3.3.2015 o 16:28 | Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1113x

Počas posledných dní sa vo virtuálnom svete a teda aj na modrobielej planéte zvanej Facebook, objavila správa o Mojej prvej knižke o sexe. Samozrejme, nie mojej, nepatrí mne, ale jej vlastníkom by sa celkom kľudne mohol stať aj päťročný Vasil. Táto, pre šesťročné deti ako „stvorená“, kniha láka nezrozumiteľným textom, úplne nevhodnými a neprimeranými ilustráciami, ale najmä neodolateľnou témou. Vznikla pod rukami autorov, aby odpovedala na otázky. Ale iba na tie, ktoré sa deti nepýtajú. 

         Rozdiely medzi Jankou a Jankom si iste doteraz malý Vasil nevšimol, ale to len kvôli tomu, že na neho z kúta už zazerá puberta a on, neborák, sa ešte nestihol spamätať ani zo vzťahu medzi ním a jeho učiteľkou a už aj sa musí vyrovnávať s možným počatím či tehotenstvom...

          Škoda, že v dnešnej dobe nútime už škôlkarov k tomu, aby dospeli. A najlepšie by bolo, keby hneď! Ja síce nepatrím k ľuďom, ktorí sa chystajú svoje deti kŕmiť rozprávkami o Santa Clausovi a podporovať v nich zmyslené predstavy o Zúbkovej víle. Ale myslím si, že tak ako dozrieva víno, tak nezrejú len ženy - čím staršie, tým krajšie, ale zreje aj čas. Čas spoznávať, pýtať sa, čas vedieť. Veď aké by to bolo, keby sme malému novorodencovi hneď naservírovali vysmážaný rezeň s hranolkami ?!

      Voľakedy nosili deti bociany, no dnes, prichádzajú na svet spôsobom, ktorý popisuje iba pár televíznych staníc tak dobre, ako táto kniha... Zrejme nestačí, že svet detí je už narušený obrovskou smart televíziou visiacou na stene v izbe, či tehlovitým mobilom zaveseným na ich krku. My im musíme zobrať aj to posledné, čo im ešte zostalo. Nevinnosť. Ktorá robí deti deťmi.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Návštevníci u sv. Michala a spev Moniky (týždeň podľa Schutza)

Z radu kajúcnikov je exštátna tajomníčka zrejme vôbec najvýbušnejší materiál.


Už ste čítali?